Opiekun edycja internetowa Jezus Miłosierny

Dla umocnienia rodzin
Odpowiedź na dar obecności Józefa
Jezus Miłosierny
Ponieśli krzyż w intencji trzeźwości
„Wielki” Patron
Młodzi w hołdzie Papieżowi
Klasztor w Usolu
Z Patronem za pan brat
Przyszli z palmami pod krzyż
Kronika Diecezji

Dzieło A. Hyły i o Misjach Miłsoerdzia Bożego

Jezus Miłosierny

Dzieło Adolfa Hyły

W kościele pw. św. Wojciecha w Kobiernie (dekanat krotoszyński), podobnie jak w wielu innych świątyniach, znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Jest on jednak wyjątkowy, gdyż jego autorem jest Adolf Hyła. O pochodzeniu obrazu dowiadujemy się z notatek samego Mistrza. Adolf Hyła jest autorem najbardziej znanego i najbardziej rozpowszechnionego na świecie wizerunku Jezusa Miłosiernego, który obecnie znajduje się w Łagiewnikach.
    Obraz w Kobiernie o wymiarach 92 cm na 65 cm został zakupiony w roku 1950. Do kościoła parafialnego ofiarował go parafianin pan Józef Walczak z Gorzupi. Z polecenia ówczesnego proboszcza ks. Reszelskiego został on powieszony na miejscu, na którym odbiera cześć po dzień dzisiejszy. W latach 60 - tych, w okresie wstrzemięźliwości Kościoła instytucjonalnego wobec kultu miłosierdzia Bożego, obraz został przeniesiony pod chór, a promienie wychodzące z serca Jezusa zamalowane. Dopiero w roku 2003 podczas konserwacji promienie zostały przywrócone.
ks. Krystian Szenowski

Misje Miłosierdzia Bożego

Misje Miłosierdzia Bożego w diecezji rozpoczęły się 10 lat po jej utworzeniu 21 września 2002 roku w parafii i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Mają potrwać do 2011 roku, wypełnią więc drugie dziesięciolecie istnienia diecezji kaliskiej. Prowadzenia Misji przez cały ten czas podjęli się ojcowie jezuici. Ich koordynatorem jest o. Tadeusz Filas.
    Misje są odpowiedzią na wezwanie, które skierował do Kościoła na polskiej ziemi w 2002 roku Ojciec Święty, „byśmy się otworzyli na Boga bogatego w Miłosierdzie oraz abyśmy podjęli duchowe przesłanie świętej siostry Faustyny”.
  Misjom towarzyszy obraz Jezusa Miłosiernego z kaliskiego Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. Program Misji został tak opracowany, aby była to „Uczta Miłosierdzia”. Każdy dzień ma konkretną tematykę. Rozpoczyna się od wzbudzenia wiary w niepojętą miłość Boga. - Ta wiara rodzi z kolei ufność do Niego. W obliczu świętego Boga człowiek dostrzega swą grzeszność, potrzeba więc nawrócenia i pokuty, które są drogą do Miłosierdzia Bożego - mówi o. Tadeusz Filas, SJ. Punktem kulminacyjnym Misji jest zawierzenie rodzin i parafii Miłosierdziu Bożemu, a ostatni etap to powierzenie tej drogi Maryi - Matce Miłosierdzia.
   Do tej pory Misje odbyły się w trzynastu z trzydziestu trzech dekanatów. Obecnie trwają one w dekanacie dobrzyckim.
   Misjom towarzyszy także „Złota Księga łask”. Zawiera ona modlitwy zanoszone do Boga i świadectwa Jego działania w ludzkim życiu. Radio Katolickie Diecezji Kaliskiej „Rodzina” oraz Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego zapraszają wszystkich do modlitewnego zaangażowania się w Skarbiec modlitwy w intencji Misji Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej
www.misje.diecezja.kalisz.pl
JoWaL